2. Grup Program

II. GRUP PROGRAMI

03 Temmuz 2017 Pazartesi

04 Temmuz 2017

 Salı

05 Temmuz 2017

Çarşamba

06 Temmuz 2017

 Perşembe

07 Temmuz 2017

Cuma

10 Temmuz 2017 Pazartesi

11 Temmuz 2017

Salı

12 Temmuz 2017 Çarşamba

13 Temmuz 2017 Perşembe

09.00-10.15

3D Tasarım Atölyesi

(Mühendislik Fak.)

09.00-10.15

Elektronik Robotik Atölyesi

(Mühendislik Fak.)

09.00-10.15

Deneylerin Renkli Dünyası

(Fen-Ed. Fak. Kimya L)

09.00-10.15

Mikropların Dünyasına Yolculuk

(Tıp Fak. Lab.)

09.00-10.15

 

Mikropların

Dünyasına Yolculuk

(Tıp Fak. Lab.)

09.00-10.15

Nano Dünyaya Yolculuk

(HÜBTUAM )

 

09.00-10.15

 

Arkeoloji Atölyesi

(Çorum Müzesi)

09.00-10.15

Uçaklar Hakkında Merak Ettiklerimiz.

HÜBTÜAM Konferans Salonu

09.00-10.15

 

Robotlar Artık Hayatımızda

(Teknik MYO)

10.15-10.45

Ara Öğün

10.15-10.45

Ara Öğün

10.15-10.45

Ara Öğün

10.15-10.45

Ara Öğün

10.15-10.45

Ara Öğün

10.15-10.45

Ara Öğün

10.15-10.45

Ara Öğün

10.15-10.45

Ara Öğün

10.15-10.45

Ara Öğün

10.45-12.00

3D Tasarım Atölyesi

Mühendislik Fak.)

10.45-12.00

Elektronik Robotik Atölyesi

(Mühendislik Fak.)

10.45-12.00

Deneylerin Renkli Dünyası

(Fen Ed. Fak. Kimya L)

10.45-12.00

Anatomiye Giriş

(Tıp Fak. Anatomi Lab.)

10.45-12.00

 

DNA Okulu

(Fen Ed. Fak. Biyoloji Lab.)

10.45-12.00

Nano Dünyaya Yolculuk

(HÜBTUAM )

10.45-12.00

 

Arkeoloji Atölyesi

(Çorum Müzesi)

10.45-12.00

Seramik Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

10.45-12.00

Robotlar Artık Hayatımızda

(Teknik MYO)

12.30-13.30

  Ulaşım

Öğle Yemeği 

12.30-13.30

  Ulaşım

Öğle Yemeği 

 12.30-13.30

Ulaşım

Öğle Yemeği

12.30-13.30

 Ulaşım

Öğle Yemeği

12.30-13.30

 Ulaşım

Öğle Yemeği

12.30-13.30

  Ulaşım

Öğle Yemeği 

12.30-13.30

Ulaşım

Öğle Yemeği

 12.30-13.30

Ulaşım

Öğle Yemeği 

12.30-13.30

Ulaşım

Öğle Yemeği

13.30-15.00

Ebru Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

13.30-15.00

Seramik Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

13.30-15.00

Seramik Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

13.30-15.00

Drama

(MYO Yerleşkesi İdari Blok 6. Kat)

13.30-15.00

Ebru Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

13.30-15.00

Cimnastik

(Fen Ed. Fak. Spor Salonu)

13.30-15.00

Badminton

(Fen Ed. Fak. Spor Salonu)

13.30-15.00

Mahalle Oyunu

(Fen Ed. Fak. Spor Salonu)

13.30-15.00

Cimnastik

(Fen Ed. Fak. Spor Salonu)

15.00-15.30

Ara Öğün

15.00-15.30

Ara Öğün

15.00-15.30

Ara Öğün

15.00-15.30

Ara Öğün

15.00-15.30

Ara Öğün

15.00-15.30

Ara Öğün

15.00-15.30

Ara Öğün

15.00-15.30

Ara Öğün

15.00-15.30

Ara Öğün

 

 

15.30-16.30

İngilizce

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

 

 

15.30-16.30

Ebru Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

 

 

15.30-16.30

Matematik Atölyesi

(Tıp Fak. II. Amfi)

 

 

15.30-16.30

Drama

(MYO Yerleşkesi İdari Blok 6. Kat)

 

 

15.30-16.30

Seramik Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

 

 

15.30-16.30

İngilizce

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

 

 

15.30-16.30

Seramik Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

 

 

15.30-16.30

İngilizce

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)

 

 

15.30-16.30

Ebru Atölyesi

(Fen Ed. Fak. Yem. Salonu)





II. GRUP DETAY PROGRAMI


HİTÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ 2017 YAZ DÖNEMİ ETKİNLİĞİ

II. GRUP PROGRAMI

Etkinlik Tarihi Yeri ve Eğitmenler

Konu

Etkinlikler

03 Temmuz 2017 Pazartesi

                  Saat: 09.00-10.15

                            10.45-12.00

Yer: Mühendislik Fakültesi

Eğitmenler:

·   Öğr. Gör.Abdullah Bedir KAYA

 

·   ÇOCUKLAR İÇİN 3D TASARIM ATÖLYESİ

 

·   Tindercad ile tasarladıkları ürünleri, 3D yazıcılarla basacaklar ve hayal güçlerinin gerçeğe dönüştüğünü görecekler.

 

·   Çocukların üretme güçlerinin farkına vardırılması,

·   Yeni nesil üretim araçlarını kullanabilmelerinin sağlanması.

 

04 Temmuz 2017 Salı

                  Saat: 09.00-10.15

                            10.45-12.00

Yer: Mühendislik Fakültesi

Eğitmenler:

·   Öğr. Gör.Abdullah Bedir KAYA

 

·   ELEKTRONİK ROBOTİK ATÖLYESİ

·   Çocukların makeyler sayesinde kendi devrelerini oluşturabilmesi,

·   Elektronik devre mantığını anlaması,

·   Çeşitli sensörlerin nasıl çalıştıklarını ve ne işe yaradığın anlaması sağlanacaktır.

 

 

05 Temmuz 2017 Çarşamba

                  Saat: 09.00-10.15

                            10.45-12.00

 

Yer: Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Laboratuvarı

Eğitmenler:

·   Prof. Dr. Faruk GÖKMEŞE

·   Doç. Dr. Naki ÇOLAK

·   Doç. Dr. Dursun Ali KÖSE

·   Doç.Dr. Sinan BAŞÇEKEN

·   Doç. Dr. Ebru GÖKMEŞE

·   Yrd. Doç. Dr. Sevil ÖZKINALI

·   Yrd. Doç. Dr. Kadir EROL

·   Öğr. Gör. Çiğdem GÜNGÜNEŞ

·   Arş. Gör. Dr. Bediha AKMEŞE

·   Arş. Gör. Dr. Tuğçe GÖVER

·   Arş. Gör. Ömer YURDAKUL

·   Arş. Gör. Mehmet GÜMÜŞTAŞ

 

·   DENEYLERİN RENKLİ DÜNYASI…

 

 

·    Diş macununun yapılması,

·    Asit ve bazların renklendirilmesi,

·    Alevde metallerin görünümü,

·    Altın yağmuru,

·    Patateste nişastanın varlığının belirlenmesi,

·    Gerçek balın anlaşılması,

·    Renkli süs sabununun yapılması.

 

 

 

 

06 Temmuz 2017 Perşembe

                  Saat: 09.00-10.15

  

           

Yer: Tıp Fakültesi Laboratuvarı

 

 

Eğitmenler:

·  Yrd. Doç. Dr. Derya YAPAR

·  Yrd. Doç. Dr. Djursun KARASARTOVA

·  Yrd. Doç. Dr. Özlem AKDOĞAN

·  Yrd. Doç. Dr. Ayşe Semra GÜRESER

·  Yrd. Doç. Dr. Gülçin ALP AVCI

·  Ar. Gör. Gamze ÇAĞATAY

 

·    LABORATUVAR GÜVENLİK EĞİTİMİ

 

·    MİKROPLARIN DÜNYASINA YOLCULUK:

ü Mikroorganizma nedir?

ü Mikroorganizmalar nerede yaşar?

ü Mikroorganizmalar ne ile beslenir, nasıl çoğalır?

ü Zararlı mikroorganizmalardan nasıl korunulur?

ü Ellerimizde mikroorganizma var mı?

ü Neden ellerimizi yıkamalıyız?

ü Mikroorganizmaları nasıl görebiliriz?

 

·   BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ HÜCRELERİNİ ÖĞRENİYORUM

 

·   KAN GRUBUMA NASIL BAKILIYOR

 

·    Mikropları görebilmek için ışık mikroskobunun tanınması,

·    El, kalem, masadan örnek alarak ışık mikroskobunda incelenmesi,

·    Mikropların üremeleri için ortam hazırlanması, onların çoğaltılması,

·    Kan grubunun öğrenilmesi,

·    Kan hücrelerinin ışık mikroskobunda incelenmesi.

 

 

 

06 Temmuz 2017 Perşembe

                  Saat: 10.45-12.00

Yer: Tıp Fakültesi Anatomi Laboratuvarı

Eğitmenler:

·   Yrd. Doç. Dr. Fikri ÖZDEMİR

·   ANATOMİYE GİRİŞ

ü İnsan vücudunu keşfe çıkıyoruz.

İnsan vücudunu oluşturan

·   Kemik, eklem, kas ve organların yerini, komşuluklarını ve işlevlerini maket üzerinde öğrenciler eşliğinde gösterimi,

·   Tanıtılması

 

07 Temmuz 2017 Cuma

                  Saat: 09.00-10.15

 

Yer: Tıp Fakültesi Laboratuvarı

 

Eğitmenler:

·   Yrd. Doç. Dr. Derya YAPAR

·   Yrd. Doç. Dr. Djursun KARASARTOVA

·   Yrd. Doç. Dr. Özlem AKDOĞAN

·   Yrd. Doç. Dr. Ayşe Semra GÜRESEL

·   Yrd. Doç. Dr. Gülçin ALP AVCI

·   Ar. Gör. Gamze ÇAĞATAY

 

 

 

·    MİKROPLARIN DÜNYASINA YOLCULUK:

ü Bizi hastalandıran ve hastalandırmayan mikropları tanıyalım.

ü Vücudumuzda faydalı mikroorganizmalar var mı?

 

 

 

 

 

·    Ciltte yaşayan mikroorganizmaları ışık mikroskobunda görebilmek için hazırlık yapılması,

·    Mikroorganizmaları renklendirilmesi,

·    Vücudun bazı bölümlerindeki ve gıdalardaki faydalı mikroorganizmaların görülmesi,

·    Birlikte yoğurt yapılması,

 

07 Temmuz 2017 Cuma                  Saat: 10.45-12.00

Yer: Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Laboratuvarı

Eğitmenler:

·   Prof. Dr. Menderes SUİÇMEZ   

·   Yrd. Doç. Dr. Emre AVCI

·   Yrd. Doç. Dr. Gülçin ALP AVCI

·   Arş Gör. Gamze ÇAĞATAY

·   Arş. Gör. Aslı KARA

·   Arş. Gör. Burçin ÖZÇELİK

·   Arş. Gör. Yasin AYDIN

·   DNA OKULU

ü Kalıtımın şifresi: DNA

ü Neden birbirimize benzeriz?

ü Neden birbirimizden farklıyız?

 

·    Kalıtımın temel şifresi DNA nın ne olduğu ve fenotipimizi nasıl etkilediği hakkında temel bilgilerin verilmesi,

·    Moleküler biyolojinin temel kavramlarından bahsedilerek mikroskop ile görülen canlılardan çıplak gözle görülen canlılara kadar canlı çeşitliliğinden örnekler verilmesi,

·    Işık mikroskobunda bakterilerin uygulamalı olarak gösterilmesi,

·    DNA izolasyonu yapılarak DNA nın görünür hale getirilmesi.

 

10 Temmuz 2017 Pazartesi

                  Saat: 09.00-10.15

                            10.45-12.00

Yer: HÜBTUAM

Eğitmenler:

·   Yrd. Doç. Dr. İbrahim BİLİCİ

·   Uzm. Mehmet ŞENER

·   Uzm. Hacer DOĞAN

·   NANO DÜNYAYA YOLCULUK…

 

·    BUZ DEVRİNE YOLCULUK

 

·    Mikrodan Nanoya: Hayvan ve bitkilerin çok büyük büyütmeler ile incelenmesi,

·    Işık mikroskop ile elektron mikroskop farkı,

·    Mikroskop ile mineral analizi.

·    Buz devrinde Meyveler ve Çiçekler (-200°C)

·    Soğuk Buhar

·    Köpük Köpük Soğuk Köpük

·    Buzda Pişmiş Yumurta

11 Temmuz 2017 Salı

                  Saat: 09.00-10.15

          10.45-12.00

 

 

Yer: Çorum Müzesi

 

Eğitmenler:

·   Yrd. Doç. Dr. Özlem SİRGAVAZ

·   Dr. Önder IPEK

 

·   ARKEOLOJİ ATÖLYESİ;

ü Minik Arkeologlar

ü Tarihe Yolculuk

·    Deneysel Kazı Havuzunda Arkeolojik Kazı çalışması

·    Kazı alanında açmaların belirlenmesi,

·    Kazı çalışması (Kazma, kürek, mala, fırça ve el arabası ile),

·    Eserlerin çıkarılması,

·    Küçük buluntular için, kazı alanından çıkarılan toprağın elekten geçirilmesi,

·    Eserlerin sınıflandırılması,

·    Eserlerin temizlenmesi,

·    Çizimlerinin yapılması,

·    Eserlerin fotoğraflandırılması,

·    Kazıdan çıkan eserlerin depoda ya da teşhirde sergilenmek üzere müzeye teslimi  (Müzeye eserlerin tesliminden sonraki sürecin çocuklara bizzat müze yetkilileri tarafından anlatımı).

·    Müzede konservasyon çalışmaları (Kırık eserlerin birleştirilmesi ve eseri koruma tekniklerinin çocuklara anlatılması, çocuklar bu konservasyon çalışmalarına bizzat katılacaklar).

12 Temmuz 2017 Çarşamba                  Saat: 09.00-10.15

Yer: HÜBTÜAM Konferans Salonu

Eğitmenler :

·    Öğrt. Gör. Aslıhan KAYA

·   UÇAKLAR HAKKINDA MERAK ETTİKLERİMİZ

·   Uçaklar nasıl uçar? 

·   Uçuş kumanda yüzeyleri nelerdir?

·   Uçaklar nasıl üretilir 

·   Bir uçuşun gerçekleşmesinde hangi aşamalar yer alır?

·   Sık sorulan sorulara cevaplar 
(uçakların ardındaki beyaz çizgi nedir, kuş sürüsü uçağa çarparsa ne olur, türbülans nedir, uçağa yıldırım düşer mi vb.)

·   Askeri uçak başında anlatılan konuların gösterilmesi


13 Temmuz 2017 Perşembe

                  Saat: 09.00-10.15

                            10.45-12.00

Yer: Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu-Robotik Sistemler Laboratuvarı

Eğitmenler:

·   Yrd. Doç. Dr. M. Fatih IŞIK

·   Yrd. Doç. Dr. Serkan DİŞLİTAŞ

·   Öğr. Gör. Hilmi YANMAZ

·   ROBOTLAR ARTIK HAYATIMIZDA…

ü Hedef, öğrencilere robot uygulamaları hakkında genel bilgiler vermek ve robotların çalışma ortamlarını donanım ve yazılım destekli olarak kullanabilmek.

 

 

·    Robot sistemleri,

·    Robot sistemlerinde kullanılan elemanlar,

·    Donanım elemanları,

·    Elektriksel sistemler,

·    Yazılım tanıtımı,

·    Robot tipleri ve kullanım alanları,

·    Robot uygulamaları,

·    Sumo Robot,

·    Çizgi izleyen robot,

·    Engel aşan robot,

·    Örnek çalışmalar.

·    3D Yazıcı

 

ÖĞLEDEN SONRA YAPILACAK ETKİNLİKLER

 

 

10 Temmuz 2017 Pazartesi

                  Saat: 13.30-15.00

 

11 Temmuz 2017 Salı

                  Saat: 13.30-15.00

                           

12 Temmuz 2017 Çarşamba

                  Saat: 13.30-15.00

 

13 Temmuz 2017 Perşembe

                  Saat: 13.30-15.00

                           

Yer: Fen Edebiyat Fakültesi Spor Salonu

Eğitmenler:

·   Prof. Dr. Faruk YAMANER

·   Yrd. Doç. Dr. Yetkin Utku KAMUK

·   Öğr. Gör. Emrah CERİT

·   Öğr. Gör. Burak GÜNDOĞAN

·   Öğr. Gör. Özlem DEMİRTAŞ

·   YAŞAM BOYU SPOR, OYUNLA SPOR ÖĞRENİYORUM

 

·   Badminton; Badminton oyununun tanıtılması, göz-kas koordinasyon çalışmaları, raketsiz egzersizler, raketli egzersizler, bireysel ve eşli çalışmalar.  Eğitsel oyunlar

·   Cimnastik; Çocukların spora ilgilerini arttırmak, bakış açılarını geliştirmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak, grup halinde paylaşmayı, yardım etmeyi, disiplini öğretmek amaçlanmaktadır. Eğitmen eşliğinde temel cimnastik eğitimi kapsamı içerisinde bulunan esneklik, kuvvet, denge, koordinasyon ve beceri gibi özellikleri içerisinde bulunduran cimnastik alıştırmaları yaptırılacaktır. Ve Eğitsel oyunlarla bu uygulamalar pekiştirilecektir 

·   Mahalli Oyunlar; Eğitsel oyunların amacı;  çocukların psikomotor, zihinsel, duyuşsal, psiko-sosyal gelişimi açısından oyunun öneminin farkına varmalarını sağlamak, eğitsel amaca yönelik oyun seçme becerisi kazandırmaktır. Ayrıca eğitsel oyunlar sayesinde çocuklara sorgulama, analiz ve sentez yapabilme, problem çözme, yargıya varma, kritik edebilme gibi becerileri kazandırabilmektir.

 

03 Temmuz 2017 Pazartesi

                  Saat: 15.30-16.30

                           

10 Temmuz 2017 Pazartesi

                  Saat: 15.30-16.30

 

12 Temmuz 2017 Çarşamba

                      Saat: 15.30-16.30

                           

 

Yer: Fen Edebiyat Fakültesi Yemekhane Salonu

Eğitmenler :

·    Paige C. Dabney

·    Elise S. Zevitz

·    Stacy D. Taylor

·   PRATİK İNGİLİZCE

·   “Duvardan Duvara” oyunu Paige ve Elise Hocaları ile oynanacak bir etkinliktir. Öğrenciler, İngilizcenin farklı opsiyonlarından seçerek, kendileri hakkında bilgi paylaşımı yapacaklardır.

·   “Küresel Sanat”  Stacy Hoca ile gerçekleştirilecek etkinliktir. Öğrencilerimiz basit el işlerini tamamlarken diğer kültürler hakkında İngilizce tartışma imkanı bulacaklardır.

·   “Daha Önce (Sen Hiç)” oyunu, Paige ve Elise Hoca ile gerçekleştirecekleri bir etkinliktir. Öğrencilerimiz daha önceki  yaşamış oldukları  olaylar ve çeşitli deneyimlerini paylaşacaklar

·   Öğrencilerimiz, sürpriz İngilizce şarkılar ve dans eşliğinde Paige ve Elise Hocaları ile birlikte temel dans figürlerini öğreneceklerdir.

·   “Küresel Sanat” Stacy Hoca ile daha önce başlanan el işi etkinliğini tamamlayacaklardır. Paige ve Elise Hocaların da katılımıyla Şarkı ve dans eşliğinde el işi projelerini bitereceklerdir.

04 Temmuz 2017 Salı

Saat: 13.30-15.00

05 Temmuz 2017 Çarşamba

Saat: 13.30-15.00

 

07 Temmuz 2017 Cuma

Saat: 15.30-16.30

 

11 Temmuz 2017 Salı

                  Saat: 15.30-16.30

12 Temmuz 2017 Çarşamba

Saat: 10.45-12.00

 

Yer: Fen Edebiyat Fakültesi

Yemekhane Salonu

Eğitmenler :

·   Öğr. Gör. Selma YILMAZ

·   SERAMİK

·   Seramiğin tarihçesi ve tanımı.

·   Seramik çamuru nasıl hazırlanır?

·   Seramik çamurunun yoğurularak çalışmaya hazır hale getirilmesi.

·   Çimdik tekniği ve çalışma.

·   Fitil tekniği ve çalışma.

·   Plaka tekniği ve çalışma.

·   Doğal obje çalışması.

·   Dekor yöntemleri ve örnekleri.

·   Pişirim nedir.?

·   Bisküvi pişirimi.

·   Sırlama ve sır pişirimi.

 

03 Temmuz 2017 Pazartesi

Saat: 13.30-15.00

04 Temmuz 2017 Salı

Saat: 15.30-16.30

07 Temmuz 2017 Cuma

Saat: 13.30-15.00

 

13 Temmuz 2017 Perşembe

                  Saat: 15.30-16.30

 

Yer: Fen Edebiyat Fakültesi

Yemekhane Salonu

Eğitmenler :

·   Öğr.Gör. Neslihan YILMAZ TOPRAK

·   SUDA YÜZEN RENKLER

 

(EBRU ATÖLYESİ)

 

 

·    Ebru malzemeleri tanıma(toprak boya, kitre, biz, tekne, fırça),

·    Tekne üzerinde ebru uygulaması,

·    Battal ebru, şal ebru, taraklı ebru çeşitlerini uygulama,

·    Kağıt üzerine ebru alma,

05 Temmuz 2017 Çarşamba

Saat: 15.30-16.30

Yer: Tıp Fakültesi II. Amfi

Eğitmenler :

·   Öğrt. Gör. Şule ŞAHİN

·   KİM KORKAR MATEMATİKTEN

 

·   Parabol grafiği ve tanımı.

·     STEM Eğitimi

 

 

06 Temmuz 2017 Perşembe

                  Saat: 13.30-15.00

                            15.30-16.30

Yer: MYO Yerleşkesi İdari Bina

6.Kat

Eğitmenler :

·    Yrd. Doç. Dr. Ayhan BABAROĞLU

·    Yrd. Doç. Dr. Derya ATABEY

·    Yrd. Doç. Dr. Serpil PEKDOĞAN

·    Öğr. Gör. Özlem BAL

·    Öğr. Gör. Kerim AKTAŞ

·   DRAMA

·     Merhaba;            Drama uygulaması ile çocukların tanışmaları ve kendilerini ifade etmeleri,

·     Ben kimim?        Drama uygulaması ile çocukların tanışmaları ve kendilerini ifade etmeleri,

·     Anlat bize neler hissediyorsun?         Çocukların duygularını fark etmeleri, ifade etmeleri ve empati duygusu,

·     Duyguların resmi Çocukların çizgi ve renk kullanarak duygularını ifade etmelerine yardımcı olmak,

·     Bir yer, bir nesne, bir fiil     Çocukların hayal güçlerini kullanarak, eğlenceli bir şekilde yaratıcı yazarlıklarını geliştirmek,

·     Gazete Çocukların hayal güçlerini kullanmaları için uygun ortam oluşturmak,

·     Problem çözme  Drama uygulamaları ile çocukların problem çözme becerilerini geliştirme,

·     Çevre Bilinci       Drama uygulamaları yoluyla çocukların çevre duyarlılıklarına yönelik farkındalıklarını arttırmak,

·     Meslekler           Drama uygulamaları ile çocuklarda meslek bilincini geliştirme.

MEZUNİYET TÖRENİ

12.30-13.30: Öğle Yemeği Yeri: Fen Edebiyat Fakültesi Yemekhanesi


İletişim Bilgileri

Adres

Hitit Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Bahçelievler Mah. 3. Sok. No:6 Çorum / TÜRKİYE

Telefon

Telefon: 0364 222 10 00
Faks:0364 222 1002